Niedrogie kreatywne zabawki

Każe dziecko, bez względu czy ma swój pokój, czy nie, posiada spory zapas zabawek. Dzieci się nimi szybko nudzą jeśli mają ich zbyt dużo, dlatego ich zakup trzeba przemyśleć i kupować tylko niezbędne, które pomogą mu w rozwoju.

Jaką zabawkę kupić dziecku?

tanie zabawki kreatywneNoworodek tak naprawdę poza mamą i mlekiem nie potrzebuje niczego więcej do szczęścia. Nie umie się jeszcze bawić, a na dodatek niewiele widzi i to w ciemnych barwach. Niemowlak jest bardziej żywy i zainteresowany światem. Kiedy zaczyna leżeć na brzuszku i sięgać po otaczające go przedmioty, to moment kiedy należy go zaopatrzyć w odpowiednie tanie zabawki kreatywne. Najpierw są to grzechotki, pluszowe kocyki z głowami zwierząt, czy gryzaki kiedy zaczynają wychodzić pierwsze ząbki. Im dziecko jest starsze, tym bardziej sprawne się staje, dostrzega wiele szczegółów i chce się bawić bardziej skomplikowanymi zabawkami. Najlepsze są interaktywne, gdyż uczą malucha myślenia, koordynacji wzrokowo – ruchowej i ćwiczą pamięć. Kreatywna zabawka przede wszystkim daje maluchowi możliwość wyboru i podejmowania własnych decyzji. Ponadczasową zabawką, która niesamowicie rozwija kreatywne myślenie dziecka są wszelkiego rodzaju klocki. Dzieci mogą się nimi bawić godzinami i się nie nudzą. Przed zakupem jakiejkolwiek zabawki, trzeba się zorientować, czy jest ona odpowiednia dla wieku w jakim jest nasz maluch, gdyż zbyt trudne i skomplikowane zabawki mogą tylko zniechęcić malucha do poznawania świata i zabawy. Dobrze jest je kupować w sprawdzonych sklepach.

Jeżeli dzieci nie mają zbyt wiele zabawek, to z pewnością szybko się nimi nie znudzą. Nie można malucha zasypywać co chwile nową rzeczą, bo przestanie je szanować i nie będą dla niego ciekawe. Lepiej kupić kilka kreatywnych i dawać je dziecku na przemian.